Kitaplar | Konular | Negatif Limanlar'dan Pozitif Sulara

Hayatımdaki Büyük Değişiklikler

1996 yılı yazında Anthony Robbins'in "Sınırsız Güç" adlı kitabını okurken bu kitabın benim hayatımı değiştireceğini bilmiyordum. Kitaptan çok etkilendim ve l. bölümün ilk sayfasında Anthony Robbins'in kendini anlattığı bölümü kendime uyarlayarak yazdım. Okuyanlar alay etmesin diye 1998 yılının başına kadar bu sayfayı kimseye gösteremedim. Anthony Robbins, Sınırsız Güç'ün birinci bölümünde şöyle diyordu:

"Aylardır O'nu anlatıyorlardı. Sağlıklı, zengin, mutlu ve başarılı olduğu söyleniyordu. İnanmak için kendim görmeliydim. TV stüdyosundan ayrıldıktan sonra O'nu yakından seyrettim ve bir ülkenin başkanından, korku dolu insanlarına kadar herkese önerilerde bulunduğunu gözledim. Sonraki bir kaç hafta da izlemeye devam ettim. O'nu bazen diyet uzmanlarıyla tartışırken, bazen yöneticileri eğitirken, bazen atletlerle antrenman yaparken ve bazen de özürlü çocuklar hakkında bilgi alırken gördüm.

Yurtiçi ve yurtdışındaki gezilerinde muhteşem mutluluğunu ve karısına olan çılgınca aşkını gözlerinden her saniye okumak mümkündü. Nasıl olmuştu da insan ilişkilerinde bocalayan, hayattan beklentisi az ve oldukça mutsuz bir insan; birden ilgi odağı, sağlıklı, saygı duyulan, insan ilişkileri mükemmel, sınırsız başarı şansına sahip bir kişi oluvermişti? Her şey akıl almaz görünüyordu ve hayretler içinde kalmıştım. Kısaca anlattığım bu hikaye, benim hikayemdir."

Anthony Robbins, "Sınırsız Güç" kitabında bunları söylüyordu ve ben bu yazıyı aynen kendime uyarladım.

Bu sayfayı yazdıktan ve bunları gerçekleştirmiş gibi yaşamaya başladıktan sonra hayatımda şu gelişmeler oldu. Artık her gün Anthony Robbins'in yaptığı gibi seminerler vermeye başlamıştım. Önceleri karşımda evimin duvarları vardı, her gece yansı kalkarak duvarlara konuşuyordum. Küçük bir arkadaş grubu bulduğumda onlara öğrendiğim şeyleri anlatıyordum. Hayal gücüm müthiş çalışmaya başlamıştı. Yakın çevremden bir çok kişi benimle alay etmesine rağmen buna hiç aldırmıyordum. Çünkü onları da sürekli olarak seminer vereceğim 5.000 kişilik grupta görüyordum. Bir gün gelecek bu seminere katılacaklar ve onların da hayatı değişecekti.

Artık hedeflerim damarlarımda dolaşmaya başlamıştı, nice uykusuz gecelerden sonra hedeflerime ulaşmaya başladım.

? Önce Resimlerle Osmanlı Tarihi adlı bir kitap yazdım.

? Hiç imkanım olmamasına rağmen bir ortak bularak Çağrışım Eğitim ve Danışmanlık Merkezi'ni kurdum. Fırsat buldukça yakın arkadaşlarımı ve dostlarımı davet ederek ücretsiz seminerler veriyordum. Bu seminerleri bir çok defa yaparak bir an önce Anthony Robbins'in yaptığı gibi 5.000 kişilik salonlarda insanların hayatını değiştirecek seminerler vermek hedefine ulaşmak istiyordum. Birçok kurumda, üniversitede ve şirketlerde seminerler vererek kendimi sürekli yeniledim. Hergün yüzlerce defa hayali olarak 5.000 kişiye seminerler verdim. Hedefimin son noktasına hayali olarak defalarca gittim geldim.

? İki yıl öncesine kadar insanlar önünde hiç konuşma yapmamış olmama rağmen şu anda yüzlerce kişiye başarı ve motivasyonla ilgili seminerler veriyorum. Türkiye'de en çok seminer veren kişi unvanını taşıyorum. Çünkü hiç kimse hedeflerine ulaşmak için yüzlerce ücretsiz seminer vermeyi göze alamıyor.

? Her hafta bir gazetenin İnsan Kaynaklarında başarı ve motivasyonla ilgili makaleler yazıyorum. Yirmiye yakın TV programı yaptım, bir çok defa radyolara konuk oldum, çeşitli gazete ve dergilerde defalarca benimle yapılan röportajlar çıktı.

2 yıldır "NE İstediğimi BİLİYORUM." Ne istediğini bilen ve kendini buna adayan insanın Allah'ın izniyle bir gün mutlaka buna ulaşacağına inanıyorum.


Konular