Kitaplar | Konular | Negatif Limanlar'dan Pozitif Sulara

Niçin Negatif Limanlar'dan Pozitif Sulara?

Hayatım boyunca hep sakin limanlar aradım, hep kıyıya yakın gitmeyi tercih ettim. Ama bir türlü bulamadım. Sonunda hayatta yalnız bir tek sakin liman olduğunu keşfettim. Evet gerçekten son durakta serin selviler altında, sakin bir liman vardı.

Peki bundan önce ne yapabilirdim?..

Bir gün sakin limanların hepsinin insanı hareketsizliğe, uyuşukluğa ve atalete sevk ettiğini anladım ve bu limanlara negatif limanlar demeye başladım. Evet ama pozitif bulunan yok muydu? diye düşünürken NLP'yi öğrendim. Artık bu üç harf hiç aklımdan çıkmamaya başladıve NLP'yi yukarıdan aşağıya yazarak bir akrostiş kullandım.

Negatif

Limanlardan

Pozitif sulara

Evet aradığımı bulmuştum. Negatif limanlardan pozitif sulara bir yolculuk yapacaktım. Gemimi fırtınalara karşı donattım ve yola çıktım. Aynen Nuh'un Gemisi gibiydi bu gemi. Negatif Limanlardan Pozitif Sulara doğru bir yolculuğa başladım.

Gemiye her tür düşünceyi aldım. En kalabalık mürettebat hayallerim ve hedeflerimdi. Üzüntü, endişe ve kaygılardan hep korkmuştum; bu yüzden yıllarca denize açılamadım. Ama bu sefer onları küreğe bağladım ve hayatımda ilk defa emniyetli bir şekilde, negatif limanlardan pozitif sulara doğru harika bir yolculuğa başladım.

Gemimi çok sağlam donattığım için hedefe varacağıma bütün kalbimle inanıyordum. Çok fırtınalı havalarda hayal ve hedef mürettebatımdan bazıları suya düşüyordu ama hiçbiri boğulmuyordu. Çünkü ben onlara bu yolculuğa çıkmadan önce yüzme öğretmiştim. Suya düşen bir mürettebat olursa bir süre sonra yüzerek gemiye çıkıyor, bir daha düşmemek üzere önlemini alıyordu.

1996'da başladığım bu yolculuk sırasında olağanüstü denizler keşfettim ve niçin yıllarca bu yolculuğa çıkmadığımı düşündüm. Ama artık hiçbir şeye üzülmüyorum. Bu yolculuk, tüm ömür boyu sürecek. Fırtınalara karşı donatılmış bir gemim ve hayal ve hedeflerimden oluşmuş, mükemmel bir mürettebatım var.

Siz de benimle birlikte bu güzel gemiyle pozitif sulara doğru yol almak ister misiniz? Her seminerimde yüzlerce yolcu bu gemiye biniyor ve benimle birlikte bu güzel gemiyle harika bir yolculuğa başlıyor.

Lütfen negatif limanlarınızdan çıkın ve sizinle pozitif sulara doğru giden bu nefis yolculuğu birlikte yapalım.


Konular