Kitaplar | Konular | Negatif Limanlar'dan Pozitif Sulara

Oğuz Saygın

Oguz SAYGIN:

Dogum: Istanbul, 1952

Ikinci Dogum: 1996 yazi Anthony Robbins' in "Sinirsiz Güç" adli kitabini okumaya basladigi gün.

Gittigi Okullar: Gazi Mustafa Kemal Pasa ilkokulu. Okulunu en çok hayal kuran ve en çok dayak yiyen ögrenci sifatiyla bitirdi.

Kemal Atatürk Ortaokulu : Kendisini çok seven ve onun iyi bir yazar olacagini iddia eden Türkçe hocasi sayesinde kazasiz belasiz bitirdi.

Haydarpasa Lisesi: Lise 1 'de en iyi dersi Edebiyatti, Lise 2'de bölümünü seçerken kendi arzusu Edebiyat bölümü idi. Annesi de onun iyi bir yazar olacagina inaniyordu. Ancak babasinin asker arkadaslariyla yaptigi bir toplanti sonucunda çikan MGK' karariyla Fen bölümünü seçti, lise 2 ve lise 3'de birer sene sinifta kaldi.

Istanbul Sultanahmet iktisadi Ticari ilimler Akademisi : Üniversite Sonuç Belgesinde bu okulun adi yaziyordu, iyi bir "NIÇIN"I olmadigindan dört senelik bu okulu yedi senede bitirdi.

Okul hayatindan sonra, hiç alisik olmadigi hayat okuluna atildi. Sirasi ile soförlük, pazarlamacilik, masa tenisi antrenörlügü, turizmcilik, matematik ögretmenligi gibi islerle mesgul olduktan sonra su anda tüm maddi sikintilari bitmis ve çok sevdigi isi yapan mutlu bir insan olarak hayatini sürdürmektedir.

Her seye ragmen kendisini terk etmeyen bir esi, hayatinin en zor döneminde dedesinden aldigi harçliklari kendisine verecek kadar fedakar Ekrem adli bir oglu, sadece sabahlari görebildigi Merve adli hayalperest bir kizi vardir.


Konular