Kitaplar | Konular | Negatif Limanlar'dan Pozitif Sulara

Nlp İle Tanışma

9 yıl önce Newyork'ta evimde koltuğa uzanmış TV'deki reklamları izliyordum. Birden karşıma dev bir adam, mükemmel bir kendine güven ve ses tonuyla istediğim her şeyi yapabileceğimi, olmak istediğim şekilde olabileceğimi gözlerime baka baka söylüyordu, adeta büyülenmiştim. Daha sonra kitabının, seminerlerinin, ve kurslarının adını verdi.

Ertesi günü zor ettim, hafta sonuydu. Mutlaka o kitabı almalı ve okumalıydım. Kitabı aradım ve buldum, hemen okumaya başladım. Çok etkilenmiştim. Kitap "Sınırsız Güç"tü ve yazarı Anthony Robbins'ti. Kitabı defalarca okudum, okudum. Adeta ezberlemiştim. Sonra NLP'yi mutlaka öğrenmeli ve onu kullanarak kendi hayatımda ve başkalarının hayatını değiştirmede kullanmalıydım. Ve yaptım da.

1980'de aktif bir sporcu, daha sonra da antrenör ve eğitmen olarak en büyük eksiğimizin zihinsel yönden güçlü olamamak olduğunu tespit ettim. Ben zihinsel antrenman konusunda Türkiye'de ilk olmak için araştırmalar yapıyordum, işte o gün koltukta uzanırken kafamda şimşekler çaktı. Bana gerçekten yardımcı olabilecek en büyük teknolojiyi bulmuştum. Sonra bütün imkanlarımı kullanarak İngiltere'de NLP semineri aldım. Sporcu ve antrenörlük tecrübelerimi NLP ile birleştirerek, milli takım sporcuları ve büyük takımlardan başlayarak, büyük şirketlere, öğrencilere, olimpik sporcu ve antrenörlere konuyu anlatmaya başladım. Türkiye'de ilk defa bir üniversitede Kişisel Gelişim dersi de organize ederek binlerce insana ulaştım, kitap yazdım. TV ve radyoda konuştum ve hala konuşuyorum. NLP benim hayatımı değiştirdi ve ben de başkalarının hayatını zenginleştirmeyi misyon olarak seçtim.

Daha sonra NLP Türkiye'ye geldi. Buna önderlik ettim. NLP kitaplarının editörlüğünü yapıyorum. Bu yolculukta NLP'yi seven, onu hayatının merkezine alan, son derece alçak gönüllü, paylaşmayı seven ve NLP ile hem kendini hem de başkalarının hayatını değiştirmeyi seçen Oğuz Saygın ile tanıştım. Özellikle NLP'yi basitleştirip halka indirgemesi ve yaşamının merkezi yapması onu benim gözümde daha da saygınlaştırdı.

Oğuz Saygın bir hayat adamı, hem de dopdolu. Onun makalelerini okumak için pazar sabahlarını iple çekiyorum ve onun tecrübelerinden çok şey öğreniyorum. Siz de bu kitabı okumakla hayatınızın en güzel yatırımını yapıyorsunuz. Okuyun ve okutun; göreceksiniz geleceğe güzel tohumlar ekecek ve ektireceksiniz.

Eline sağlık Oğuz Saygın. Bu kitap başlangıçtı ve devamını bekliyoruz. Hepimizin buna ihtiyacı var. Ayrıca bu onuru benimle paylaştığın için binlerce teşekkürler.

Dr. Turgay Biçer
Mentör & NLP uzmanı


Konular