Kitaplar | Konular | Negatif Limanlar'dan Pozitif Sulara

Hedefe Odaklanmak

Bu bölümde sizlere bir hedefe ulaşmak için gerekli olan bilgileri bol bol örnekler vererek anlatacağım. Bunları okurken zannediyorum içinizi tatlı bir sıcaklık saracak. Çünkü ben bu olayları yaşadım, hissettim ve yaşayanları gördüm. Yazarken içimizi saran sımsıcak duyguları sizin de okurken yaşamınızı diliyorum.

Bir hedefi gerçekleştirmek istediğinizde önce onu beyninizde oluşturmalı ve büyük bir ekranda açık ve seçik olarak görmelisiniz. Neredeyse o hedef sizin için beş duyunuzla hissedebileceğiniz bir hale gelmelidir.

Hedefe ulaşmada ilk adım programlamadır. Hedef tespit etmenin ilk adımı olmasından dolayı çok önemlidir. Bu safhada yapılan bir strateji hatası bizim olmadık hedefler peşinde yıllarca boşa uğraşmamıza sebep olabilir. Bu yüzden çok dikkat etmemiz gerekir.

İkinci bölümde inancın hedeflerin gerçekleştirilmesindeki önemini örneklerle anlattım. Bir hedefin gerçekleşmesini istiyorsanız önce ona inanmalısınız.

Üçüncü bölümde duyguların öneminden bahsedeceğiz. Duygularınız rotasındaki bir yelkenliyi hedefine ulaştıracak rüzgarlardır.

Dördüncü bölümde yine hedefinize ulaşmak için kendinizi geliştirmek gerektiğinden söz edeceğiz. Sizi hedefinize ulaştıracak bilgi ve becerilere sahip olmadıkça asla hedefinize ulaşamazsınız.

Eyleme geçtiniz ve artık yürüyorsunuz. Bu bölümde hedefinize yürürken kullanabileceğiniz bazı stratejileri öğreneceksiniz.


Konular