Kitaplar | Konular | Negatif Limanlar'dan Pozitif Sulara

Harika Bir Gösteri

Çağrışım Eğitim ve Danışmanlık adlı şirketimizin kuruluşundan bir yıl sonra şirketimize İbrahim Arıcan adlı çok değerli bir hoca, ortağımız olarak katıldı.

İbrahim Arıcan, Eğitim Şirketine renk kattı. Hafıza Eğitimi çok ilgisini çekti ve bunu en kısa sürede öğrendi. Kendisi Bingöllü idi ve Türkçe'yi 7 yaşından sonra öğrenmişti.

İbrahim Hoca, hafıza eğitimini öğrendikten sonra artık hafıza gösterilerini o yapmaya başladı. Çeşitli kurumlarda ve okullarda yaptığım başarı ve motivasyon seminerlerinin

içine hafıza gösterilerim koyuyor ve seminere renk katıyorduk.

Birgün yine İbrahim Hoca ile Kadıköy Kız Lisesi'nde bir seminer tanıtımı yapıyorduk. Ben başarı ve motivasyon ile ilgili çok çarpıcı bilgiler verdim ve tüm öğrenciler çok etkilendi. Sıra İbrahim Hoca'nın hafıza gösterisine geldi. Kızlar Hoca'ya 20 tane kelime verdiler ve bu kelimeleri sırasıyla tekrarlamasını istediler. Herşey çok iyiydi ama 17. ve 19 kelimeler İbrahim Hoca'nın kültüründe olmayan kelimelerdi. İbrahim Hoca Türk Sanat Müziği'ni, Halk Müziği'ni biliyordu, ama Pop Müziğiyle pek alakası yoktu; hele yabancı şarkıları hiç bilmiyordu.

Kızların sorduğu 17. kelime Beatles Topluluğu, 19. kelime Bön Jovi idi. Bunlar hakkında hiçbir bilgisi olmayan İbrahim Hoca belki de bunları salam ve sosis markası sanmıştı.

Kelimeleri tekrarlarken 17. kelime için "Çıtles" dediğinde tüm salon kahkahalarla güldü. 19. kelime için ise "Bön bir şeydi, ama ne olduğunu bilmiyorum" deyince, ikinci bir kahkaha tufanı koptu.

Ben onlara, "İbrahim Tatlıses'den bir şey sorsaydınız, mutlaka bilirdi," deyince, hepsi bir kere daha güldü.

O günkü tanıtım semineri çok başarılı geçti ve biz İbrahim Hoca'yla oradan zafer kazanmış komutanlar gibi çıktık.


Konular