Kitaplar | Konular | Negatif Limanlar'dan Pozitif Sulara

69 Yaşında Gelen Bahar

Bugün pek çok günlerde yaptığım gibi, yine 69 yaşımın şansı olan NLP'nin bendeki etkilerinin ve ondan neler kazandığımın bilançosunu yapmak geldi içimden. Ben buna "kendimi temize çekmek" diyorum ve bunu sık sık yapıyorum. Çünkü her kendimi temize çekişimde kat ettiğim yollar ve yaşadığım mutluluklar inanılmaz. Hem de her seferinde daha fazla. Her seferinde kendimi sanki mutluluğun farklı bir resmini çiziyor gibi hissediyorum. Onun için bunu hep yapıyorum.

Nereye kadar gideceğimi merak ediyorum dersem inanın bu doğru olmaz. Çünkü bu yolun sonu diye birşey yok. Ayrıca bir şeyi çok iyi biliyorum. Hepimizin içinde büyük bir güç var. Yeter ki ilk adımı atmasını bilelim ve o gücü harekete geçirelim. Oğuz Bey'in seminerlerinde öğrendiğim NLP kuralları bu yaştan sonra benim hayatımda büyük değişiklikler oluşturdu. Gerçi bu kuralları daha öncede zaman zaman uyguluyordum ama bu denli hayatıma geçirmemiştim. Eğer başarı kurallarını sistemleştirerek hayatımıza geçirirsek ve NLP'nin "Başarısızlık yoktur, sadece sonuçlar vardır" kuralını uygularsak, hangi şartlar ve ortamda olursak olalım başarıya ulaşırız.

Ben sık sık kendimi temize çekiyorum. Her temize çekiş beni yeni hedeflere odaklıyor. Öylesine "Kontrollü odaklanma" ki bu... insanların hayatındaki bir şeyler kendince önem sırasına dizilmişlerdir. Hep biliriz, ama hayatımızdaki bazı çok önemli şeylerin farkında değilizdir. Çünkü galiba bazı adımları atmaktan ürkeriz ve onu ertelemek için bir takım mazeretlerin arkasına sığınırız.

Bu anlattığım NLP ile tanışmayanlar için geçerlidir. Tanıyanlar asla bu kategoriye girmezler, giremezler. Çünkü mazeret akıllarına bile gelmez. Çünkü NLP'li olarak ben her işe tereddüt etmeden "haydi, haydi başarırsın" diye başlayıp gönlümce sona ulaşıyorum. NLP sayesinde hayatımdaki öncelikler Öylesine dosdoğru olarak yer değiştirdi ki... Şimdi hep en iyi, en doğru, en başarılı, en mutluluk veren bir yolda dev adımlarla ilerliyorum. Hani suya taş atarsınız da gittikçe büyüyen daireler meydana gelir ya, işte öyle büyüyerek artıyor. Eğer inanıyorsanız, bu dairelerin sonu yok; sonsuza kadar büyür.

Ben bir de şuna inanıyorum: Yüce yaratıcı bize nasıl ki bedenimizi bağışlamış ve bizi bedenimizi en iyi şekilde akılcı ve bilinçli olarak kullanmakla görevlendirmişse, bize bağışladığı bu sınırsız potansiyeli de hiç şüphesiz onu değerlendirmemiz için vermiştir.

Ben ve arkadaşlarım bu sisteme gönülden inandık ve şimdi her birimiz farklı şekillerde karşılıklar alıyoruz.

Ben şimdi 70 yaşında, kitap haline gelecek 45 öyküsü ye de yayınlanmaya başlayan bir kaç makalesi olan biri olarak inanılmaz keyif ve doyum içinde harika günler yaşıyorum. Dostlarım böyle günleri sizler niçin yaşamayasınız? Gelin beraber paylaşarak yaşayalım. Geç kalmadan derken, başlamak için geç kalmamayı kastediyorum. Yoksa ben insanların hangi yaşta olursa olsun reverans yapıp hayat sahnesinden çekilmesinden yana değilim.

Sevda Hısım


Konular