Kitaplar | Konular | Negatif Limanlar'dan Pozitif Sulara

Her Zaman Bir Seçenek Daha Vardır

Hayatta başarılı insanlar çözüme odaklanarak yaşarlar. Başarısız insanlar ise sorunların içinde kendilerini kaybederler. Çözüme odaklanabilmek için çözümün var olduğuna inanmak gerekir. NLP'nin bu kuralı bana her zaman bir çözüm olabileceğim hatırlattı. Eğitim ve Danışmanlık şirketim bir çok defa zor durumlar geçirdi, ama ben en zor durumlarda dahi bir seçenek olduğuna inandığımdan o seçeneği hep yakaladım. NLP'nin en güzel özelliklerinden birisi size her zaman çok seçeneğin olduğunu söylemesidir.

Herkes tüm seçeneklerin bittiğim söylerken eğer siz NLP' yi hayatınızda uyguluyorsanız, her zaman bir seçeneğin daha olduğunu bilirsiniz ve o seçenek mutlaka karşınıza çıkar.

Çok zor olan şirketimizin durumunu düzeltmek için yeni bir ortağa ihtiyaç vardı. Çözüme inandığımız için çözüm bulundu. İbrahim Arıcan adlı çok değerli bir hoca bize maddi ve manevi katkılarıyla ortak olarak girdi ve biz zor durumumuzu atlattığımız gibi İbrahim Arıcan gibi, mükemmel bir yönetici kazandık.

Şirketimizin faaliyet alanını genişleterek daha geniş kitlelere hitap etmek istiyorduk. Ben faaliyetlerimizi genişletmek için yeni bir seçenek daha olduğuna inanıyordum ve o seçenek ortaya çıktı. Seçeneğin adı hipnotizmacı Mehmet Ayvacı idi. Mehmet Ayvacı Bey, Türkiye'nin en büyük hipnotizmacısıydı ve yıllardır bu işi hep diğer işlerinin yanında hobi olarak yapmıştı ve artık kararlıydı. Hipnotizmayı profesyonelce yapacak ve bu yoldan hayatım kazanacaktı.

Mehmet Ayvacı için de bir seçenek daha vardı ve bu seçenek "Çağrışım"dı. Mehmet Bey'in aramıza katılması bize birçok açıdan ciddi bir destek verdi. Biz birçok sorunlarımızı çözerken; o da hayatında ilk defa hipnozdan para kazanmaya başladı. Çağrışım'ın hizmet alanım genişleten seçenek Mehmet Ayvacı idi ve Mehmet Ayvaci'yı hedefine ulaştıran seçenek Çağrışım'dı.

NLP bir kez daha gücünü göstermişti.


Konular