Kitaplar | Konular | Negatif Limanlar'dan Pozitif Sulara

Güç, Amaçlanan Hedeflere Ulaşabilmektir

Eskiden mevki sahibi veya zengin insanların çok güçlü olduklarını sanırdım. Babaları zengin olan ya da üst düzey yönetici olan arkadaşların hayatına imrenirdim.

Nasıl da hiçbir şeyden endişe etmeden arkalarını babalarına dayanarak rahat bir yaşam sürerlerdi.

Ya ben, binbir güçlükle bir yerlere gelmeye çalışırken hayatın sayısız tokadını yer, arkamda bana destek verecek hiçbir kimse bulamazdım. Onları hep güçlü, kendimi ise çok güçsüz sanırdım. NLP'nin bu kuralından sonra şimdi insanlara başka bir gözle bakıyorum. Sırtım baba veya başka bir yerlere dayanarak rahat bir yaşam sürmeye çalışan herkese acıyorum.

Bunun yanında her türlü imkanlardan yoksun olmasına rağmen hedefine ulaşmak için her şeye katlanan ve bundan da en ufak bir sıkıntı duymayan kişilere ise hayranlık duyuyorum. Uzun yıllar hiçbir iş yapmadan babasının dükkanlarından gelen kira geliriyle geçinen bir arkadaşıma hep gıpta ederdim. Geçenlerde kendisiyle konuştuğumda bana kendisini ne kadar güçsüz hissettiğinden bahsetti. Haline çok üzüldüm ve ona hemen NLP'yi öğrenmesini tavsiye ettim. Artık şunu çok iyi biliyorum. Topluma faydalı çocuklar yetiştiren bir anne baba, şampiyon bir sporcu, istediği üniversiteyi kazanan bir öğrenci, istediği hedeflere ulaşamadığını düşünen bir sanayiciden çok daha güçlüdür. Eğer hedefi olmayan insanlar için bu soruyu sorarsanız maalesef onlar için güçlü olmak asla söz konusu değildir. Kesinleşmiş hedeflerim olmadığı yıllarda kendimi son derece güçsüz hissediyordum. Ancak şimdi çok büyük hedeflerim var. Son zamanlarda hedeflediğim birçok şeyi gerçekleştirdim. Bu yüzden kendimi eskisine göre çok daha güçlü hissediyorum. Bu sayede Allah'ın izniyle tüm hedeflerime ulaşacağım ve sonra kendimi daha güçlü hissedeceğim. Yeni hedefler belirleyeceğim, inşallah onlara da ulaşacağım. Okuduğunuz bu kitap, en büyük hedeflerimden biri idi. Bu kitabı siz okurken ben yeni kitaplar yazmakla uğraşacağım.


Konular