Kitaplar | Konular | Dost Kazanma ve insanlari Etkileme Sanati

5. Kadınlar Küçük Şeylere Çok Önem Verirler

Sırlardır çiçekler, sevginin dili sayılır. Bunlar pahalı şeyler değillerdir. Yarın evinize dönerken çiçek götürün. Bakın ne değişiklikler olacak.

George M. Cohan, Broadway'da çalıştığı zamanlarda George Cohan. annesine, ölümü anına kadar her gün iki defa telefon ederdi. Neden mi? Onun annesine bu önemi göstermesinin sebebi, annesine karşı sevgisini ve onu düşündüğü hissettirmek istemesiydi. Bu da annesini mutlu etmek için yeterliydi.

Şikago hakimlerinden Joseph Sabbath 40.000 aile davasına baktıktan sonra ve 2000 kişiyi barıştırdıktan sonra şu sözleri söylemişti:

"Evlilik hayatındaki mutsuzlukların birçoğu ufak tefek şeylerdir. Kadının sabahleyin işe giden kocasına güle güle dememesi gibi basit bir olay, boşanmaya sebep olabilmektedir"

Birçok erkek, küçük ilgilerin ehemmiyetini tam olarak değerlendirememektedir. Gaynor Maddox'un "Pictorial Review" dergisine verdiği demeçte söylediği gibi: "Ev hayatının gerçekten küçük değişikliklere ihtiyacı vardır. Mesela, yatakta kahvaltı yapmak, birçok kadının zevk duyacağı hoş bir harekettir. Bir erkek için kulübe üye olmak ne kadar önemliyse kadın için yatakta kahvaltı yapmak o kadar önemlidir" Bu gerçekleri görmek istemeyen çiftlere çok yazık olur.

Mahkemelerde her hafta on davadan birisi boşanma ile sonuçlanmaktadır. Bu evliliklerin birçoğu küçük anlaşmazlıklar yüzünden boşanmayla sonuçlanmaktadır.

"Bu yoldan bir kere daha geçmeyeceğim. Onun için birisine nezaket göstereceksem, bunu şimdi yapmalıyım. Unutmamalıyım. Zira, bu yoldan bir daha geçmeyeceğim."

Evlilik hayatınızda mutlu olmak istiyorsanız, beşinci kural şudur:

Küçük alakalarınızı karşınızdakine göstermekten çekinmeyiniz.


Konular