Kitaplar | Konular | Negatif Limanlar'dan Pozitif Sulara

4) Garcia'ya mektup Götüren Elemanlarla Çalışın

1898 yılında Amerika'nın bir bölgesinde İspanyollar ile kıyasıya bir savaş olmaktadır ve Amerikan ordusu zor durumdadır. Amerikalılar'ın bu savaşı kazanabilmeleri için Garcia'nın yardımına ihtiyaçları vardır.

Garcia, o tarihlerde İspanya'nın sömürgesi olan Küba'da yerli halkın lideri ve İspanyollar'a karşı bağımsızlık mücadelesi başlatan kişidir. Ayrıca bir gerilla komutanıdır ve emrindeki askerlerle inanılmaz şeyleri başarmış ve adı efsaneleşmiştir.

Amerikan Başkanı Mc. Kinley, İspanya ile yaptıkları savaşı kazanabilmek için müttefik general Garcia'ya özel ve gizli bir mesaj göndermek ister.

Ancak Garcia'nın nerede olduğunu bilen kimse yoktur. Başkan Garcia'ya bir mektup yazarak içinde bulundukları durumu anlatır. Kendisine çok güvendiği Andrew S. Rowvan adlı teğmeni çağırarak "Al bunu Garcia'ya ulaştır" der. Rowvan mektubu alır ve cebine koyar. Komutanına düşman çemberini nasıl yaracağını, Garcia'yı nerede bulacağını ve ona nasıl ulaşacağını sormaz bile! Atına atlar, düşman çemberini yarar; dağlardan, tepelerden aşarak, ıssız ormanlardan geçerek, canı pahasına Garcia'yı bulur ve mektubu Garcia'ya verir. Garcia, gözü pek gerillalarıyla Amerikalılar'ın yardımına yetişir ve savaş kazanılır.

Eğer işyerinizde Garcia'ya mektup götürecek elemanlara sahipseniz, yapmak istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Çağrışım Eğitim ve Danışmanlık adlı şirketimizde Halkla ilişkiler uzmanımız Aysun Kartal, Garcia'ya yüzlerce mektup götürmüş olan, fedakar bir asker. Okuduğunuz bu kitabın tüm satırlarını bilgisayarda tek tek o yazdı.

Eğer birgün siz de Garcia'ya bir mektup göndermek isterseniz, Çağrışım'a gelin ve mektubunuzu Aysun Hanım'a verin.


Konular